Augusztus 29-30-án, tehát az O-350-esek vb-jével egy időben zajlott Auronzóban, Olaszországban a
Forma 500-as Európa-bajnokság
ötödik, záróversenye Pfeil Zoltán részvételével.

Bármi megtörténhetett még ebben a mindent eldöntő fordulóban: az összesítésben az angol Frith állt az élen 47 formula-ponttal, őt a magyar Havas Attila és a lett Lenerts követte holtversenyben 40-40-nel. De Havas nyerni akart! A győzelemért azonban két futamon keresztül szó szerint keményen meg kellett harcolnia: az első futamban az olasz Bacchi, a másodikban pedig a szintén olasz Trombetta loholt első pillanattól az utolsóig Attila nyakán. De a magyar versenyzőnek ez alkalommal végre szerencséje volt: nem tudták megelőzni őt, és ráadásul a nagy ellenfeleknek, Frith-nek és Lenertsnek nem jött össze ez a verseny.
Pfeil az első futamban még hatodik tudott lenni, de a második futam első fordulójában úgy bezártak előtte, hogy a pálya lehető legveszélyesebb helyén volt kénytelen megállni, és csak reménykedhetett, hogy mindenki ki tudja kerülni.
A harmadik futamban Havas már csak sportszerűségből állt rajthoz, Európa-bajnoki címét nem veszélyeztette senki.
Pfeilnek az utolsó futam előtt még volt esélye egy szebb helyezésre, de gyújtáshiba miatt a csalódott bajainak ki kellett szállnia a küzdelemből, így ezen a versenyen csak 11. tudott lenni.

A szomorú vég: Pfeil "kötélen"

Az 1998. évi Forma 500-as Európa-bajnokság összesített végeredménye (4 verseny alapján):

Európa-bajnok: Havas Attila (Magyarország, Budapesti Spartacus SC) - 60 pont